Smołdziński Las położony jest w Słowińskim Parku Narodowym, pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko w odległości około 3 km od Morza Bałtyckiego (ośrodek posiada własny transport). Plaża o nieskazitelnie czystym piasku zachwyca czystością i szerokością, a także zapewnia spokój i gwarantuje dużo miejsca na plażowanie w przeciwieństwie do plaż typowych kurortów. Najbliższa okolica Smołdzińskiego Lasu charakteryzuje się przepięknym krajobrazem polodowcowym, który jest wypełniony wzgórzami morenowymi, torfowiskami i pasem największych w Europie wydm ruchomych. Specyficzny mikroklimat jest wynikiem występowania dużych obszarów nadmorskich lasów iglastych i brakiem jakichkolwiek form przemysłu. Rejon Smołdzińskiego Lasu został zaliczony przez UNESCO do Światowego Rezerwatu Biosfery. Smołdziński Las został utworzony w 1777 roku i pierwotnie nazywał się “Holzkathen”. W tamtych czasach został uznany za najdłuższą wieś w powiecie, której przejście zajmowało ponad godzinę. W niedalekiej odległości od miejscowości znajduje się wiele nadmorskich kurortów, takich jak: Łeba, Rowy, Ustka, Słupsk, Darłowo czy Jarosławiec. Bliskość szlaków turystycznych Słowińskiego Parku Narodowego pozwala organizować ciekawe wycieczki piesze i rowerowe. Smołdziński Las to również idealna baza dla osób uprawiających sporty wodne, w tym także spływy kajakowe.
Baza noclegowa ośrodka to kompleks kilku murowanych budynków (całorocznych), mieszczących 250 miejsc (“Fiord” i “Beata”). Ośrodek zajmuje powierzchnię 3ha. Pokoje 2-6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym (każdy pokój ma swoją łazienkę, niektóre z nich mają ją przydzieloną na korytarzu). W budynkach znajdują się świetlice wyposażone w sprzęt audiowizualny (możliwość karaoke), sale dydaktyczne, sala bilardowa i sala zabaw – profesjonalne nagłośnienie oraz efekty (lasery 3D, dym, skanery). Na wyposażeniu jest także sprzęt elektroniczny jak np. Playstation VR. Ośrodek kolonijny prowadzi własną kuchnię i stołówkę. Na jego terenie znajduje się również sklep spożywczo-przemysłowy, wypożyczalnia rowerów, a także gastronomia. Dysponuje salą gimnastyczną o powierzchni 200m2. Obiekt jest całodobowo monitorowany. Do dyspozycji Gości są boiska sportowe (piłka nożna, siatkowa, koszykowa, kometka). Baza noclegowa jest przygotowana i wyposażona w cały sprzęt, który może służyć grupom takim jak: kolonie, zielone szkoły, wycieczki szkolne czy biwaki, które również są organizowane nad morzem.
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Gminę Smołdzino, na terenie której znajduje się ośrodek (Smołdziński Las), a także filmu prezentującego go i okolicę z lotu ptaka. Zdjęcia ośrodka znajdują się w galerii poniżej, pod filmami.