Początki działalności sięgają lat 80., kiedy to w Łebie stworzyliśmy nasz pierwszy pensjonat. Z każdym rokiem zapotrzebowanie na nasze usługi rosło, więc działalność również się rozwijała. W 1995 roku otworzyliśmy ośrodek kolonijny / wypoczynkowy w Smołdzińskim Lesie i nazwaliśmy go “FIORD”. W kolejnych latach dokupiliśmy ośrodek sąsiadujący “BEATA” i połączyliśmy dwa ośrodki w jeden. Równolegle powstał również ośrodek “DAGMARA” w Łebie-Nowęcinie. Mając kilka baz noclegowych i chęć rozwoju stworzyliśmy w 1999 roku Biuro Turystyczne “DAJA”, które funkcjonuje tylko na potrzeby naszych ośrodków. Biuro pomaga naszym Gościom podczas pobytu u nas, a także zajmuje się organizacją wypoczynku. “DAJA” współpracuje z innymi biurami turystycznymi, szkołami, stowarzyszeniami, a także różnymi organizacjami jak i z klientami indywidualnymi. Głównie działalność zajmuje się całorocznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży (kolonie, zielone szkoły, wycieczki, obozy młodzieżowe) oraz różnego typu imprezami (integracyjnymi, szkoleniowymi i okolicznościowymi).
Przez kilkanaście lat zdobywaliśmy doświadczenie, które w tym momencie możemy wykorzystać w celu zapewnienia naszym Gościom usług na wysokim poziomie. Z roku na rok stale się rozwijamy i staramy się być zawsze o krok przed konkurencją. Na życzenie opracowujemy nieodpłatnie indywidualny program oraz kosztorys wypoczynku w zależności od ilości osób, terminu i formy wypoczynku. Posiadamy również własny transport, a dodatkowo współpracujemy z firmami zewnętrznymi, które również świadczą dla nas usługi.
Nasza oferta jest głównie skierowana do osób, które chcą zwiedzić Słowiński Park Narodowy (wydmy ruchome, muzeum przyrodnicze, latarnię morską Czołpino, Skansen w Klukach, Górę Rowokół itd.), a także tych, którzy chcą odpocząć nad morzem. Ze względu na położenie ośrodków (Smołdziński Las, Łeba), w okolicy znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Ośrodki kolonijne położone są na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego. Dobrze wyposażona baza noclegowa nie pozwala naszym Gościom się nudzić. Szczególnym powodzeniem cieszą się nasze główne usługi: wycieczki szkolne, zielone szkoły, biwaki szkolne, obozy młodzieżowe. Organizowanie tego typu wyjazdów nad Morzem Bałtyckim, daje możliwość stworzyć bogaty program zajęć. Młodzież podczas pobytu u nas łączy naukę ze świetną zabawą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wakacje nad morzem to gwarancja udanego wypoczynku.